عقیق پریم

در فضای امروز جامعه، اتفاقی در حال روی دادن است که بهترین تعبیر برای آن «زندگی شترمرغی» است. پرنده‌ای با آن جثه، وقتی شرایط را نامساعد می‌بیند، برای فرار از مشکل، سرش را زیر خاک پنهان می‌کند؛ خود را به ندیدن می‌زند به این امید که مشکل هم خودش را به ندیدن بزند.

حتی گاه دیده می‌شود رسانه‌ها نیز هر بار که مسئولیتی احساس می‌کنند با جا زدن خود در مقامی دیگر از آن شانه خالی کرده و از مخاطب هم بخواهند تا بپذیرد که این یک حقیقت است.

برخی مسئولین نیز موضوعاتی را با جدیت پیگیری می‌کنند، اما به ناگهان از آن مسئله بریده و سر در زمین پنهان می‌کنند، گویی هیچ اطلاعی ندارند و از رسانه‌ها نیز انتظار دارند، تن بزرگ بیرون از خاک را گذاشته و به این دلیل که خودشان دیگر مسئله را در نظر ندارند، از موضوع بگذرند.

تعداد خبرها و مطالبی هم که به لطف فضای مجازی هر لحظه منتشر می‌شود، درست شبیه شترمرغ است، حجم بالای مطالب را جثه و ظاهر این پرنده بگیرید و آنچه مخاطب به دنبال آن است، مغز شترمرغ. مغزی که از چشم‌اش هم به مراتب کوچک‌تر است

آنچه امروز با فراگیری امکان نوشتن و انتشار خبر در لحظه، وظیفه اصلی روزنامه‌نگاران است، دیگر تنها انتشار خبر نیست، بلکه تحلیل و بررسی موضوعات است، که سر لوحه کار پایگاه خبری-تحلیلی عقیق زرین قرار گرفته، در همین راستا ستون عقیق پریم قصد دارد به این موضوع پرداخته و به بررسی و تحلیل هفته گذشته بپردازد، در این بررسی ممکن است یک یا چند رویداد یا شخصیت مورد توجه قرار گیرند.

هرچه هست عده‌ای هستند که نوشتن را برای زیستن می‌خواهند و گروهی دیگر زیستن را برای نوشتن، به گمان من گروه دوم به رستگاری نزدیک‌ترند، اگرچه گروه اول را هم نمی‌توان یکسره ناراستکار و نارستگار خواند. مخلص شما/ سردبیر


جهت خواندن مطالب این بخش اینجا کلیک کنید